Additional information
| Wire Size | 18~8AWG |
|---|---|
| Material | PC+Nylon, Brass |
| Rating | 30A/250V |
| Poles | 2 |
| Wire | 3 |
| Cable OD | .375" to 1.156" |
| Plug Color | Black Body & White Insert |
| Color | Black Body & White Insert |
| Approvals | cUL, RoHS, UL |
| Part Number | WBL630P |
|---|---|
| Rating | 30A/250V |
| Pole | 2 |
| Wire | 3 |
| Wire Size | 18~8AWG |
| Cable OD | .375" to 1.156" |
| Material | PC+Nylon, Brass |
| Color | Black Body & White Insert |

