Additional information
| Color Code | NA |
|---|---|
| Jacket Color | Gray |
| Cord End | NEMA 5-15P, ROJ and Strip |
| Length | 2.44M / 8'0" |
| Length (ft) | 8'0" |
| Length (M) | 2.44 |
| Jacket Type | |
| Nom O.D. | 0.315 |
| Rating | 10A/125V |
| Temperature (°C) | 60 |
| Wire Size | 18 / 3 |
| Part Number | CL60016 |
|---|---|
| Length | 2.44M / 8'0" |
| Wire Size | 18 / 3 |
| Nom OD | 0.315 |
| Jacket Type | SJT |
| Temperature | 60 |
| Jacket Color | Gray |
| Color Code | NA |
| Rating | 10A/125V |

