Additional information
| Color Code | CEE |
|---|---|
| Jacket Color | Black |
| Cord End | IEC320-C13, IEC320-C14 |
| Length | 2M / 6'7" |
| Length (ft) | 6'7" |
| Length (M) | 2.0 |
| Jacket Type | |
| Nom O.D. | 7.1 |
| Rating | 10A/250V |
| Temperature (°C) | 60 |
| Wire Size | 17 / 3 |
| Part Number | CL60235-U |
|---|---|
| Length | 2M / 6'7" |
| Wire Size | 17 / 3 |
| Nom OD | 7.1 |
| Jacket Type | SJT |
| Temperature | 60 |
| Jacket Color | Black |
| Color Code | CEE |
| Rating | 10A/250V |

