Additional information
| Wire Size | 18 / 3 |
|---|---|
| Nom O.D. | 0.315 |
| Length | 2.99M / 9'10" |
| Cable Type | SJT |
| Length (ft) | 9'10" |
| Jacket Color | Black |
| Length (M) | 2.99 |
| Color Code | NA |
| Rating | 10A/125V |
| Cord End | NEMA 5-15P, IEC320-C13 |
| Part Number | CL60077 |
|---|---|
| Length | 2.99M / 9'10" |
| Wire Size | 18 / 3 |
| Nom OD | 0.315 |
| Jacket Type | |
| Temperature | |
| Jacket Color | Black |
| Color Code | NA |
| Rating | 10A/125V |

