Additional information
| Wire Size | 18~10AWG |
|---|---|
| Rating | 20A/220V |
| Poles | 2 |
| Wire | 3 |
| Cable OD | .300" to .650" |
| Material | PC+Nylon, Brass |
| Color | Black Body & White Insert |
| Approvals | cUL, RoHS, UL |
| Plug | NEMA 6-20P |
| Part Number | WB620RAP |
|---|---|
| Rating | 20A/220V |
| Pole | 2 |
| Wire | 3 |
| Wire Size | 18~10AWG |
| Cable OD | .300" to .650" |
| Material | PC+Nylon, Brass |
| Color | Black Body & White Insert |

