Additional information
| Cord End | NEMA 1-15P, Split and Strip |
|---|---|
| Length | 1.83M / 6'0" |
| Wire Size | 14 / 2 |
| Length (ft) | 6'0" |
| Nom O.D. | .237 x .445 |
| Length (M) | 1.83 |
| Cable Type | SPT-3 |
| Jacket Color | Black |
| Rating | 15A/125V |
| Part Number | CL60271 |
|---|---|
| Length | 1.83M / 6'0" |
| Wire Size | 14 / 2 |
| Nom OD | .237 x .445 |
| Jacket Type | |
| Temperature | |
| Jacket Color | Black |
| Color Code | |
| Rating | 15A/125V |

