Additional information
| Color Code | NA |
|---|---|
| Cord End | NEMA 5-15P, IEC320-C13 Right Angle |
| Length | 1.83M / 6'0" |
| Wire Size | 18 / 3 |
| Length (ft) | 6'0" |
| Nom O.D. | 0.246 |
| Length (M) | 1.83 |
| Cable Type | SVT |
| Jacket Color | Black |
| Rating | 10A/125V |
| Part Number | CL60143 |
|---|---|
| Length | 1.83M / 6'0" |
| Wire Size | 18 / 3 |
| Nom OD | 0.246 |
| Jacket Type | |
| Temperature | |
| Jacket Color | Black |
| Color Code | NA |
| Rating | 10A/125V |

