Additional information
| Cord End | NEMA 1-15P, IEC320-C7 |
|---|---|
| Wire Size | 18 / 2 |
| Nom O.D. | .150 x .286 |
| Cable Type | Non Intergral SPT-2 |
| Jacket Color | Black |
| Rating | 2.5A/125V |
| Length (ft) | 10'0" |
| Length | 3.05M / 10'0" |
| Part Number | CL60170 |
|---|---|
| Length | 3.05M / 10'0" |
| Wire Size | 18 / 2 |
| Nom OD | .150 x .286 |
| Jacket Type | |
| Temperature | |
| Jacket Color | Black |
| Color Code | |
| Rating | 2.5A/125V |

